1 2 3 4 5 6 7 8 8
  Strona główna PRZETWORNIKI DAC Wielka Brytania Rejestracja | Moje konto     
KATEGORIE
AKCESORIA
AMPLITUNERY
GRAMOFONY
KOLUMNY GŁOŚNIKOWE
MEBLE Hi-Fi
MULTIROOM
ODTWARZACZE BLU-RAY
ODTWARZACZE CD
ODTWARZACZE SIECIOWE
OKABLOWANIE
PROJEKCJA OBRAZU
PRZETWORNIKI DAC
SŁUCHAWKI
SOUNDBARY
TUNERY RADIOWE
WZMACNIACZE
ZEGARY WZORCOWE
ZESTAWY
PRODUCENCI
SZUKAJ
Wyraz(y):
POLECAMY
SPOTIFY
NOWOŚCI
POLECANA PŁYTA
Polecana płyta Richard Bona - Scenes from my life
Informacje o produkcie
Rega DAC-R

Cena regularna:

3.590,00 zł
Zamawiana ilość:  
 Kliknij aby powiększyć
Producent Rega
Kraj pochodzenia Wielka Brytania
Orientacyjna dostępność
Średnia ocena
Brak recenzji
 
 
Opis Linki Recenzje użytkowników

Naszym zdaniem...
Wykorzystanie doświadczeń i rozwiązań zastosowanych w kosztującym ponad 30tys. zł odtwarzaczu referencyjnym Rega Isis pozwoliło na budowę niedoścignionego w swoim przedziale cenowym DACa, który może bez kompleksów konkurować ze znacznie droższymi konstrukcjami.

Najnowsze wcielenie, DAC-R (premiera 11.2014), to wciąż ten sam wielokrotnie nagradzany model Rega DAC, w którym wprowadzono ulepszenia - asynchorniczne wejście USB 24bity/192kHz (wcześniej synchroniczne 16bitów/48kHz), przeprojektowany panel przedni ułatwiający identyfikację sygnału, ulepszone wejście optyczne, skuteczniejsze filtry sygnału w wysokiej rozdzielczości oraz pilot w zestawie.

 
Opis producenta
Łatwy w konfiguracji i użytkowaniu Rega DAC-R, został zaprojektowany do optymalnej współpracy ze wszystkimi dwukanałowymi źródłami cyfrowymi PCM jak odtwarzacze komputerowe PC/Mac lub odtwarzacze strumieniowe. Pozwala na wykorzystanie wysokiej jakości bezstratnie kompresowanych plików takich jak WAV, FLAC i ALAC oferując porównywalną lub w niektórych przypadkach wyższą jakość dźwięku niż uzyskiwana w standardzie CD. Dołożono wiele starań aby usunąć zakłócenia pochodzące z komputerów i innych źródeł - podczas rozwoju projektu, zakłócenia takie zostały zidentyfikowane jako poważna wada wielu dostępnych obecnie na rynku przetworników DAC.
 
DAC-R posiada wykonaną z aluminium i stali obudowę w rozmiarze ½. Wspierany przez parę równolegle połączonych przetworników Wolfson WM8742, wyposażony w trzy dostępne dla użytkownika filtry, dwa niezależne wejścia koaksjalne, dwa wejścia cyfrowe S/PDIF typu Toslink oraz izolowane wejście asynchroniczne USB, DAC-R został zaprojektowany i zbudowany tak, aby osiągnąć jakość dźwięku daleko poza oczekiwaniami dla produktu na jego poziomie cenowym.
 
Technologia
W skład optycznego i koaksjalnego stopnia wejściowego wchodzi cyfrowy odbiornik Wolfsona precyzyjnie stabilizowany zegarem o niskim jitterze. Odbiornik wraz z pętlą sprzężenia fazowego (PLL) zostały wyposażone w odrębne, dedykowane zasilacze.
 
Stopień przetwornika cyfrowo-analogowego został zbudowany na parze równolegle połączonych przetwornikach Wolfson WM8742 sterowanych separatorem zapewniającym integralność przesyłanych do układów scalonych danych, podobnie jak w odtwarzaczu referencyjnym Rega Isis. Stopień wejściowy USB wykorzystuje precyzyjny moduł XMOS USB 2.0 taktowany asynchronicznie, który zasila koaksjalny i optyczny stopień wejściowy poprzez transformator separacyjny, zapewniając całkowitą izolację od komputera.
 
Stopień wyjściowy wzmacniacza wykorzystuje dyskretny filtr z wielokrotnym sprzężeniem zwrotnym oraz wzmacniacz wyjściowy z wysoką częstotliwością graniczą filtru do pracy z wysokimi częstotliwościami próbkowania. Aby ograniczyć ilość kroków przetwarzania sygnału źródłowego do minimum, nie zdecydowano się na zastosowanie konwertera częstotliwości próbkowania i sygnał wejściowy przetwarzany jest z oryginalną częstotliwością próbkowania. Jitter został zminimalizowany poprzez synchroniczne taktowanie cyfrowych danych z odbiornika z PLL (usuwając jakikolwiek jitter z sygnału źródłowego).
 
W torze analogowym wykorzystano kondensatory klasy audio, bocznikowane kondensatorami poliestrowymi typu MMK oraz niskoimpendancyjne kondensatory z polimerów przewodzących do odsprzęgania przetwornika cyfrowo-analogowego. W zasilaczu zastosowano transformator toroidalny, prostownik diodowy i ponownie kondensatory klasy audio. Zastosowano osobny, niezależny od stopni analogowych i cyfrowych, zasilacz mikrokontrolera. Szczególną uwagę poświecono kontroli sygnałów sterujących układami scalonymi, aby ograniczyć do minimum wszelkie zakłócenia i szumy.

Specyfikacja:
 • Konwersja cyfrowo-analogowa 16/20/24-bitowa przy częstotliwości próbkowania od 32kHz do 192kHz
 • Para równolegle połączonych przetworników Wolfson WM8742 sterowanych separatorem w podobnej konfiguracji jak w odtwarzaczu referencyjnym Rega Isis
 • Trzy filtry cyfrowe dostępne dla użytkownika
 • Wejścia cyfrowe:
  • USB asynchroniczne izolowane (24 bity 44.1/48/88.2/96/176.4/192kHz)
  • Input 1 Optical/Toslink (24 bity 32/44.1/48/88.2/96/176.4/192 kHz)
  • Input 2 Optical /Toslink (24 bity 32/44.1/48/88.2/96/176.4/192 kHz)
  • Input 3 koaksjalne izolowane 75? (24 bity 32/44.1/48/88.2/96/176.4/192 kHz)
  • Input 4 koaksjalne izolowane 75? (24 bity 32/44.1/48/88.2/96/176.4/192 kHz)
 • Maksymalny poziom wyjściowy: 2.175V przy obciążeniu 100k?
 • Stosunek sygnału do szumu: -105dB (dla maksymalnego poziomu wyjściowego w pasmie 100Hz-22kHz)
 • Całkowite zniekształcenia harmoniczne (24bity/96kHz): 0.006% przy 1kHz (wszystkie wejścia)
 • Wymiary: szerokość 215mm, głębokość 320mm, wysokość 80mm
 • Zasilanie 230V/7.6W
 • Waga: 4kg
Poprzedni produkt Produkt 14 z 20 w kategorii PRZETWORNIKI DAC Następny produkt 


MASZ PYTANIA? DZWOŃ:    
+48 22 490 42 34    
+48 793 712 535    

 

STEREO

kolumny
gramofony
wzmacniacze
odtwarzacze CD
przetworniki DAC
okablowanie

 

KINO DOMOWE

amplitunery
blu-ray
geneatory basu
zestawy kolumn
okablowanie

instalacje AV

 

OFERTA

promocje
jak kupić na raty?
prawdziwe raty 0%
gwarancja
transport towaru
odbiór zamówienia

 

PUBLIKACJE

muzyka z... lampy
kino czy streo?
jak ustawić kolumny?
kolumna podstawą...
słuchawki - odkrywamy głębię...
czytaj więcej

 

KONTAKT

kim jesteśmy?
kontakt z nami
rejestracja
moje konto
polityka prywatności
regulamin sklepu

© BLUEAUDIO 2022 , znaki towarowe należą do ich właścicieli