1 2 3 4 5 6 7 8 8
  Strona główna KOLUMNY GŁOŚNIKOWE Kolumny podłogowe Polska Rejestracja | Moje konto     
KATEGORIE
AKCESORIA
AMPLITUNERY
GRAMOFONY
KOLUMNY GŁOŚNIKOWE
» Głośniki instalacyjne
» Kolumny na ścianę
» Kolumny zewnętrzne
» Kolumny podstawkowe
» Kolumny podłogowe
» Subwoofery
» Podstawki do kolumn
» Kolumny centralne
» Zestawy kolumn 2.1
» Zestawy kolumn 5.0
» Zestawy kolumn 5.1
MEBLE Hi-Fi
MULTIROOM
ODTWARZACZE BLU-RAY
ODTWARZACZE CD
ODTWARZACZE SIECIOWE
OKABLOWANIE
PROJEKCJA OBRAZU
PRZETWORNIKI DAC
SŁUCHAWKI
SOUNDBARY
TUNERY RADIOWE
WZMACNIACZE
ZEGARY WZORCOWE
ZESTAWY
PRODUCENCI
SZUKAJ
Wyraz(y):
POLECAMY
SPOTIFY
NOWOŚCI
POLECANA PŁYTA
Polecana płyta Bob James/David Sanborn - Double Vision
Informacje o produkcie
ESA Neo3 SE


Tylko Teraz!
14.300,00 zł
12.990,00 zł
Zamawiana ilość:  
 Kliknij aby powiększyć
Producent Esa
Kraj pochodzenia Polska
Orientacyjna dostępność
Średnia ocena
Brak recenzji
 
Opis Linki Recenzje użytkowników

ESA Neo3 SE

prawdopodobnie najlepsze kolumny podłogowe do 18tyś PLN

 

Kolumny NEO3 SE zostały wyposażone w dwa 18 centymetrowe przetworniki, najlepsze w długiej historii firmy Vifa modele serii NE oraz głośnik wysokotonowy najlepszy z serii pierścieniowo-kopułkowych Scan-Speak z najwyższej serii Illuminator, wyposażony w neodymowy układ magnetyczny.

Najnowsza kolumna ESA NEO3 SE, powstała w 2019 roku, to najbardziej aktualny model, posiadający najnowsze udoskonalenia firmy ESA, zaczerpnięte z 25 lat doświadczenia w konstruowaniu kolumn głośnikowych.
Przyszedł jednak czas na poprawę wydawało by się, doskonałej konstrukcji, do rangi najlepszej kolumny głośnikowej w swoim przedziale cenowym.
 
Najnowsza ESA NEO 3SE zbudowana jest w oparciu o znacznie droższy model Credo, a ostatnie modyfikacje dotyczą łączenia elementów tworzących obudowę. Zastosowano łączenie ścian na wpust samoblokujący, co owocuje dużo większą sztywnością. Mniej drgająca obudowa w praktyce przekłada się na bardziej dokładny dźwięk i punktowy bas, przy czym nadal w dolnym zakresie NEO3 SE potrafią zajść bardzo nisko.
Najnowsze obudowy Neo3 SE są znacznie sztywniejsze, co obliczono nie tylko w oparciu o urządzenia pomiarowe. Również fizyczny kontakt z kolumną, przynosi zdumiewające efekty, co potwierdzają kolejne wymagające odsłuchy.

W podstawowych parametrach elektrycznych kolumny NEO3 SE są typowym, pod żadnym względem nieproblematycznym obciążeniem dla każdego "zdrowego" wzmacniacza. Podczas gdy  większość producentów deklaruje 8-omową impedancję znamionową przy charakterystykach impedancji wykazujących spadki do poziomu nawet niższego od 3 omów, i to w zakresie niskich częstotliwości, w naszych konstrukcjach nigdy nie schodzimy poniżej poziomu 3,5 oma, a jednocześnie w zgodzie z tradycyjnym i zdroworozsądkowym sposobem ustalania impedancji znamionowej podajemy, że są to kolumny 4-omowe.

DNI ESA NEO3 SE

Podobnie w sprawie efektywności - podajemy jej rzetelną wartość, ustaloną pomiarem w otwartej przestrzeni. Jak w przypadku każdego sprzętu wysokiej klasy, również nasze kolumny NEO 3SE zagrają tym lepiej, im lepszy wzmacniacz i odtwarzacz zostanie do nich podłączony. Jednak zarówno ze względu na charakter samych przetworników, jak i wyprofilowanie brzmienia całych kolumn, nie są one bardzo wymagające - ani nie trzeba będzie szukać im jednej i jedynej konfiguracji sprzętowej, ani koniecznie kupować urządzeń specjalnie drogich. Wyraźnie jednak lubią dobrą i dobrze nagraną muzykę.

Brzmienie:

Naszym zdaniem NEO 3SE to  bardzo uniwersalna konstrukcja kolumn podłogowych o dużej wydajności, przeznaczone do powmieszczeń powyżej 24m2. Kolumny prezentują dość spokojną i wyrafinowaną górę pasma z zachowaniem detali, nieco wycofaną średnicę z delikatnym ociepleniem tej części pasma, dużą muzykalność oraz bardzo mocny fundament basowy.

Efektywność na poziomie 87db sugeruje niskie zniekształcenia (co potwierdzamy w odsłuchu) oraz pewną trudność w prowadzeniu kolumn w zakresie wydajności prądowej wzmacniacza. Chodź NEO3 SE potrafią zaprezentować znacznie więcej z wydajnymi jednostkami, to jednak nie ma tutaj konieczności stosowania olbrzymich wzmacniaczy o wydajności prądowej elektrowni.

Kolumny świetnie odnajdują się muzycznych gatunkach rockowych i selektywnych partiach jazzowych nie stawiając żadnego ograniczenia dla potencjalnych użytkowników słuchających tzw.przekroju.
W naszej ocenie: Mocna Rekomendacja!. Najlepsze podłogówki w zakresie do 16tyś PLN.

Powyższy tekst stanowi własność intelektualną. Dalsze rozpowszechnianie wymaga naszej autoryzacji.
 

Specyfikacja:

  • Zestaw dwudipółdrożny w obudowie bas refleks
  • Impedancja znamionowa: 4 Ohm
  • Moc znamionowa: 200W
  • Efektywność: 87dB (2.83V/1m)
  • Pasmo przenoszenia: 34Hz-30kHz (+/-3dB)
  • Wymiary (WxSxG) 100x20x48 [cm]
  • Ciężar 30 kG (sztuka) 
Cena za: parę
 
esa neo3se 


Recenzja ESA NEO3SE
"Neo 3 SE potrafią uderzyć, zarazem atak jest nie tylko szybki, ale i obszerny – zaraz za nim pojawiają się duże obrazy dźwiękowe, instrumenty wydają się być większe niż w wykonaniu innych kolumn tego testu. Dźwięk trochę jak na adrenalinie, a przecież w ogóle nie agresywny. Bas... porażający rozciągnięciem, mocny i gęsty, podobny jak z KEF-a, a więc dla mnie trochę za mocny. Można jednak jeden z bas-refleksów, ewentualnie obydwa, zamknąć, i w ten sposób przystosować Neo3 SE do pracy w mniejszych pokojach / bliżej ścian, chociaż najwyraźniej są to kolumny świetnie przygotowane do pracy w dużych pomieszczeniach, gdzie są gotowe kreować soczyste, dynamiczne brzmienie."
Andrzej Kisiel, Magazyn Audio.


Test Esa NEO3SE
Poprzedni produkt Produkt 80 z 192 w kategorii Kolumny podłogowe Następny produkt 


MASZ PYTANIA? DZWOŃ:    
+48 22 490 42 34    
+48 793 712 535    

 

STEREO

kolumny
gramofony
wzmacniacze
odtwarzacze CD
przetworniki DAC
okablowanie

 

KINO DOMOWE

amplitunery
blu-ray
geneatory basu
zestawy kolumn
okablowanie

instalacje AV

 

OFERTA

promocje
jak kupić na raty?
prawdziwe raty 0%
gwarancja
transport towaru
odbiór zamówienia

 

PUBLIKACJE

muzyka z... lampy
kino czy streo?
jak ustawić kolumny?
kolumna podstawą...
słuchawki - odkrywamy głębię...
czytaj więcej

 

KONTAKT

kim jesteśmy?
kontakt z nami
rejestracja
moje konto
polityka prywatności
regulamin sklepu

© BLUEAUDIO 2022 , znaki towarowe należą do ich właścicieli