1 2 3 4 5 6 7 8 8
  Strona główna WZMACNIACZE Wzmacniacze zintegrowane Wielka Brytania Rejestracja | Moje konto     
KATEGORIE
AKCESORIA
AMPLITUNERY
GRAMOFONY
KOLUMNY GŁOŚNIKOWE
MEBLE Hi-Fi
MULTIROOM
ODTWARZACZE BLU-RAY
ODTWARZACZE CD
ODTWARZACZE SIECIOWE
OKABLOWANIE
PROJEKCJA OBRAZU
PRZETWORNIKI DAC
SŁUCHAWKI
SOUNDBARY
TUNERY RADIOWE
WZMACNIACZE
» Wzmacniacze zintegrowane
» Przedwzmacniacze
» Końcówki mocy
» Wzmacniacze hybrydowe
» Wzmacniacze lampowe
» Wzmacniacze słuchawkowe
ZEGARY WZORCOWE
ZESTAWY
PRODUCENCI
SZUKAJ
Wyraz(y):
POLECAMY
SPOTIFY
NOWOŚCI
POLECANA PŁYTA
Polecana płyta Dianne Reeves - Beautiful Life
Informacje o produkcie
CREEK Evolution 50A

Cena regularna:

3.600,00 zł
Zamawiana ilość:  
 Kliknij aby powiększyć
Producent Creek
Kraj pochodzenia Wielka Brytania
Orientacyjna dostępność
Średnia ocena
Brak recenzji
Dostępne opcje:
Kolor:
 
Opis Linki Recenzje użytkowników

CREEK Evolution 50A

Wydajny wzmacniacz stereo

Evolution 50A reprezentuje nową generację i zarazem nową serię urządzeń Creeka — Evolution 50. Pięćdziesięciowatowa integra kontynuuje tradycję brzmieniową Creeka, polegającą na połączeniu wysokiej jakości z atrakcyjną ceną. Wzmacniacz zamknięty jest w smukłej obudowie z przednim panelem wykonanym ze szczotkowanego aluminium w kolorze srebrnym lub czarnym. Logo producenta i nazwa modelu są elegancko grawerowane, a gałki sterujące funkcjami urządzenia są metalowe i solidne. Każda kolejna generacja urządzeń Creeka jest więc lepiej wykonana od poprzedniej. Całkiem nowym pomysłem są przyciski — podświetlane i przyjemne w dotyku zwiększają komfort obsługi.

Evolution 50A jest pierwszym produktem Creeka wyposażonym w wyświetlacz OLED (Organic Light Emitting Diode). Białe napisy na czarnym tle są wyraźniejsze i mają lepszą rozdzielczość niż w zwykłym wyświetlaczu. Jeśli chodzi o wrażenia estetyczne, różnica jest kolosalna. Jasnością wyświetlacza można sterować, można też go zupełnie wyłączyć.

Sercem każdego dobrego wzmacniacza jest dobry zasilacz — w Evolution 50A zastosowano 200 W transformator toroidalny z oddzielnymi odczepami dla obwodów niskiego i wysokiego napięcia oraz dla obwodów cyfrowych. Takie rozwiązanie zapewnia atrakcyjną relację mocy do wagi urządzenia, a także niskie interferencje magnetyczne. Creek łączy równolegle kilka niskoimpedancyjnych kondensatorów, tworząc coś w rodzaju jednego wielkiego kondensatora. To pozwala wygładzić prąd stały i sprawia, że relatywnie mały wzmacniacz potrafi zabrzmieć potężnie i precyzyjnie.

Końcówka mocy opracowana jest od podstaw i opiera się na parze bipolarnych tranzystorów Sankena z wbudowaną kompensacją termiczną. Końcówka mocy ma bardzo niską impedancję i potrafi wytworzyć wysokie napięcie na wyjściu. Takie połączenie zapewnia wyjątkową szybkość i możliwość wysterowania niemal każdych kolumn.

Układ przedwzmacniacza również został zaprojektowany od podstaw i zapewnia użytkownikowi sporą elastyczność, jeśli chodzi o możliwości sterowania funkcjami urządzenia. Wśród wejść znajdziemy jedno zbalansowane, o czym świadczy para XLR-ów na tylnym panelu. Selektor źródeł jest elektroniczny, podobnie jak regulacja głośności, balansu i barwy. Fani winylu mogą się zaopatrzyć w płytkę przedwzmacniacza gramofonowego Sequel, która zamieni wejście nr 1 w wejście phono. Istnieje też możliwość montażu płytki tunera, co poszerzy liczbę dostępnych wejść (komputer sterujący rozpozna podłączony tuner i zareaguje odpowiednio).

Wzmacniacz zintegrowany Evolution 50A osiąga znakomite brzmienie oraz wyniki pomiarów, ale w połączeniu z urządzeniem Evolution 50D (które jest jednocześnie odtwarzaczem CD, przetwornikiem cyfrowo-analogowym i przedwzmacniaczem) sekcja przedwzmacniacza analogowego może być w nim całkowicie pominięta. Evolution 50D wyposażony jest w high-endową regulację głośności w domenie cyfrowej i zbalansowane wyjścia w klasie A. Podłączenie go bezpośrednio do wejścia końcówki mocy we wzmacniaczu wynosi cały system na jeszcze wyższy poziom brzmieniowy.

Creek zrezygnował z produkcji oddzielnego tunera Evolution, dlatego istnieje możliwość montażu modułu tunera FM/AM wewnątrz Evolution 50A. Gniazda antenowe będą się wówczas znajdowały na tylnej ściance urządzenia. Po montażu płytki, Evolution 50A zamieni się automatycznie w amplituner. Taki sam moduł tunera stanowi standardowe wyposażenie Evolution 50D, więc propozycja opcji montażu skierowana jest wyłącznie do tych posiadaczy Evolution 50A, którzy chcą posiadać tuner, ale nie zamierzają kupować Evolution 50D.

Wszystkimi funkcjami serii Evolution 50 można sterować za pomocą nowego, stylowego pilota. Dostępny jest również przedłużacz podczerwieni, który pozwala np. na zdalne sterowanie ukrytymi urządzeniami.Specyfikacja:
 • Moc wyjściowa przy 8 Ohms >55 Wat
 • Moc wyjściowa przy  4 Ohms >85 Wat
 • Maksymalny prąd >26 Amps
 • Zniekształcenia harmoniczne < 0.005% 20Hz – 20Khz
 • Pasmo przenoszenia  10Hz – 100KHz +/- 2dB (nie zbalansowane)
 • Pasmo przenoszenia  10Hz – 50KHz +/- 2dB (zbalansowane)
 • Szybkość narastania > 30 V per µS
 • Zysk 33.3dB (x46) (nie zbalansowane)
 • Zysk 27.0dB (x22.5) (zbalansowane)
 • Czułość wejścia 410mV
 • Maksymalny prąd wejścia 5.4V and 10.8V r.m.s.
 • Seperacja -80dB
 • Seperacja sygnału do szumu >102dB
 • Output Impedance <0.1 Ohms @ 1Khz
 • Wyjścia głośnikowe 1 Para
 • Wyjście słuchawkowe Tak
 • Wejście/wyjście sterowania podczerwieni
 • Zailanie 110V/230V
 • Zużycie prądu (standbay) ok. 20 Watts
 • Zużycie prądu  (operation full power) ok 350 Watts
 • Waga 7.5Kg
 • Wymiary  (szer. x wys. x głęb.) 430x60x280mm
 • Opcje dodatkowe: modył tunera FM/AM

Cena za: szt.


Creek 50A Recenzja, Test
"W swojej klasie cenowej brytyjski naleśnik oferuje wybitną przejrzystość. Swobodnie pokazuje najdrobniejsze wydarzenia z tła.
Każde delikatne muśnięcie talerza miotełką jest czytelne, a krzesła filharmonii... skrzypią wyraźnie. Creek zawsze tak miał, ale obecnie dzieje się to subtelniej. Oczywiście firma nie odeszła od swojego przepisu na dźwięk, ale pasmo odbieramy jako bardziej wyrównane za sprawą mocniejszego basu.
Patrząc na cenę w tabelce i skromne gabaryty, spodziewamy się przyzwoitego budżetowego wzmacniacza. Tym czasem 50A oferuje to, czego nie znajdziemy często w znacznie droższych konstrukcjach. Rewelacja."

Maciej Stryjecki, Hi-Fi i Muzyka 06/2014 - numer aktualnie w sprzedaży - zachęcamy do lektury.
Poprzedni produkt Produkt 65 z 79 w kategorii Wzmacniacze zintegrowane Następny produkt 


MASZ PYTANIA? DZWOŃ:    
+48 22 490 42 34    
+48 793 712 535    

 

STEREO

kolumny
gramofony
wzmacniacze
odtwarzacze CD
przetworniki DAC
okablowanie

 

KINO DOMOWE

amplitunery
blu-ray
geneatory basu
zestawy kolumn
okablowanie

instalacje AV

 

OFERTA

promocje
jak kupić na raty?
prawdziwe raty 0%
gwarancja
transport towaru
odbiór zamówienia

 

PUBLIKACJE

muzyka z... lampy
kino czy streo?
jak ustawić kolumny?
kolumna podstawą...
słuchawki - odkrywamy głębię...
czytaj więcej

 

KONTAKT

kim jesteśmy?
kontakt z nami
rejestracja
moje konto
polityka prywatności
regulamin sklepu

© BLUEAUDIO 2019 , znaki towarowe należą do ich właścicieli