1 2 3 4 5 6 7 8 8
  Strona główna ODTWARZACZE CD Rejestracja | Moje konto     
KATEGORIE
AKCESORIA
AMPLITUNERY
GRAMOFONY
KOLUMNY GŁOŚNIKOWE
MEBLE Hi-Fi
MULTIROOM
ODTWARZACZE BLU-RAY
ODTWARZACZE CD
ODTWARZACZE SIECIOWE
OKABLOWANIE
PROJEKCJA OBRAZU
PRZETWORNIKI DAC
SŁUCHAWKI
SOUNDBARY
TUNERY RADIOWE
WZMACNIACZE
ZEGARY WZORCOWE
ZESTAWY
PRODUCENCI
SZUKAJ
Wyraz(y):
POLECAMY
SPOTIFY
NOWOŚCI
POLECANA PŁYTA
Polecana płyta Dave Matthews Band - Crash
Informacje o produkcie
Ayon CD-2s x

Cena regularna:

17.900,00 zł
Zamawiana ilość:  
 Kliknij aby powiększyć
Producent Ayon
Orientacyjna dostępność
Średnia ocena
Brak recenzji
 
Opis Linki Recenzje użytkowników
Ayon CD-2s - lampowy transport CD.

Ayon Audio nie poprzestaje na tym, co ma, a stara się wciąż być o krok przed konkurencją. Jednym z najszybciej rozwijających się działów tej firmy jest sekcja źródeł cyfrowych. Po niedawnych, rewelacyjnych premierach najdroższego odtwarzacza CD-5s oraz najtańszego CD-07, przyszedł czas na wymianę „złotego środka”, czyli odtwarzacza CD-2.

Zastępujący go model CD-2s, chociaż dodano do jego nazwy małą literkę „s”, jest kompletnie nową konstrukcją – z podobną sytuacją mieliśmy do czynienia wcześniej, przy modelach CD-1s i CD-1sc. Wprowadzając do sprzedaży nowe produkty firmy często praktykują model działania, według której tańsze urządzenia korzystają z rozwiązań najdroższych, flagowych produktów. Trzeba jasno powiedzieć, że w znacznej części przypadków to nieprawda. Ayon Audio należy jednak do tej grupy producentów, którzy serio traktują to, co robią i podchodzą do swoich klientów z najwyższym szacunkiem. Dlatego też w ich ustach „CD-2s korzysta z pomysłów i technologii zastosowanych w topowym odtwarzaczu CD-5s” brzmi wiarygodnie. Co więcej – okazuje się też, że jest to urządzenie, w którym pewne rozwiązania zastosowano po raz pierwszy.

Z zewnątrz CD-2s przypomina inne źródła cyfrowe tego producenta – to niesłychanie solidna obudowa, wykonana w całości ze sztywnych płyt aluminiowych. To konstrukcja typu top-loader, czyli z płytą wkładaną od góry, bezpośrednio na oś silnika. Pokrywa z przyciemnianego akrylu zintegrowana została z magnetycznym dociskiem płyty, nie trzeba się więc martwić o to, że docisk nam zginie. Wyświetlacz jest duży i czytelny – można go przyciemnić. Obok niego widnieje kontrolka 24/192, wskazująca na włączony układ upsamplingu – sygnał z płyty CD, a także z wszystkich wejść cyfrowych, zamieniany jest na postać 24 bity/192 kHz.

Największe zmiany dotyczą jednak wnętrza, a co za tym idzie, tylnej ścianki urządzenia. Szeroko, z dwóch stron mamy wyjścia analogowe – niezbalansowane RCA oraz zbalansowane XLR, pochodzące od czołowych specjalistów w tej branży. Sygnał w Ayonie jest prowadzony cały czas w formie zbalansowanej. Na wyjściu, jak to w Ayonie, mamy układ z lampami próżniowymi – po dwie triody 6H30 Sovteka na kanał. Co więcej – sygnał wyjściowy może być regulowany w zakresie od –60 do 0 dB, zarówno z pilota zdalnego sterowania, jak i z górnej ścianki odtwarzacza. Dzięki temu można odtwarzacz podłączyć bezpośrednio do końcówki mocy, z pominięciem przedwzmacniacza. Obok mamy przełącznik – „HIGH/LOW”, którym w dwóch krokach zmieniamy maksymalne wzmocnienie sygnału wyjściowego – wynosi ono albo (max.) 5 V, albo 2,5 V. Przełącznik ten pozwala z kolei na idealne dopasowanie takiego systemu do konkretnych kolumn i pomieszczenia. Ważną nowością jest umieszczenie na pilocie zdalnego sterowania guzika „VOL SEL”. Znajduje się on tuż przy guzikach regulacji głośności, bo jest jego częścią – można na nim ustawić sygnał wyjściowy stały („fixed”) lub regulowany („variable”).

Jedną z najważniejszych zmian, w stosunku do modelu CD-2 jest obecność w CD-2s wejść cyfrowych, zdolnych odebrać sygnał wysokiej rozdzielczości. W przypadku wejścia S/PDIF można do CD-2s wysłać sygnał aż do 24/192 (!), a więc o maksymalnych wartościach, stosowanych obecnie w odtwarzaczach plików (serwerach). Modernizacji poddano także wejście USB, przydatne przy współpracy z komputerem – teraz możemy wysłać do niego sygnał 24/96, który zostanie odtworzony dokładnie z tymi parametrami. Dodajmy, że mamy też dwa wyjścia cyfrowe – XLR (AES/EBU) oraz RCA (S/PDIF).

Tylna ścianka kryje znacznie więcej – obok wejść widać kilka przełączników, które dają dodatkowe możliwości.
O bezpośrednim podłączeniu do końcówki mocy już mówiliśmy – Ayon poszedł tym tropem jeszcze dalej, ponieważ wyposażył urządzenie w przełącznik Normal/Direct amp. W pierwszym położeniu (Normal), odtwarzacz działa normalnie. W drugim (Direct amp) specjalnej ochronie podlega końcówka mocy. Po włączeniu odtwarzacza do sieci poziom sygnału wyjściowego ustawiany jest w nim automatycznie na –40 dB i niemożliwe jest włączenie funkcji „fixed-bypassed/max. volume” (na pilocie zdalnego sterowania pod guzikiem „VOL SEL”). Inaczej moglibyśmy podać na końcówkę zbyt duży sygnał i zniszczyć zarówno wzmacniacz, jak i kolumny.

Aby poprawnie podłączyć odtwarzacz z urządzeniami innych firm, przede wszystkim japońskimi (Luxman, Accuphase), CD-2s został wyposażony w przełącznik fazy absolutnej „0°/180°”. W urządzeniach europejskich, ale coraz częściej w amerykańskich i japońskich, wyjścia zbalansowane XLR połączone są w ten sposób:
Pin 1 = masa
Pin 2 = sygnał nieodwrócony (+)
Pin 3 = sygnał odwrócony (–)
Jest to połączenie zgodne z wytycznymi europejskiego urzędu standaryzacyjnego EBU.
Część produktów z Japonii i USA wciąż stosuje jednak odwróconą konfigurację, przyjętą oryginalnie w Stanach Zjednoczonych, w której zamienione jest podłączenie pinów 2 i 3. Oznacza to, że odwrócona jest faza absolutna. Uwaga – to zupełnie coś innego niż faza sygnału! Przy dużej części nagrań nie będzie to słyszalne, jednak przy wysmakowanych, audiofilskich realizacjach, a także przy nagraniach muzyki klasycznej, powoduje to pogorszenie dźwięku. I właśnie w przypadku podłączenia Ayona CD-2s do przedwzmacniacza lub wzmacniacza mocy tego typu, można przełączyć hebelek na 180° i problem z głowy.

Warto na chwilę wrócić do wejść i wyjść cyfrowych. Nowością w CD-2s jest przycisk na pilocie zdalnego sterowania „DSP”. W nowym Ayonie możemy mianowicie włączyć w cyfrową pętlę (wejściem cyfrowym i wyjściem cyfrowym) cyfrowy układ korekcji akustyki pomieszczenia.

Dzięki wszystkim tym usprawnieniom, a także solidnej inżynierii CD-2s jest być może najciekawszym źródłem cyfrowym na rynku.


Specyfikacja techniczna
 • Parametry przetwornika D/A 192 kHz/24 bitów
 • Transport Stream Unlimited - Austria
 • Lampy 4 x 6H30 (triody)
 • Dynamika > 108 dB
 • Poziom wyjściowy (1 kHz/0,775 V; -0 dB/w trybie “LOW”) 0-2,5 V rms (zmienne)
 • Poziom wyjściowy (1 kHz/0,775 V; -0 dB/w trybie “HIGH”) 0-5 V rms (zmienne)
 • Impedancja wyjściowa (RCA) ~ 300 ?
 • Impedancja wyjściowa (XLR) ~ 300 ?
 • Wyjścia cyfrowe 75 ? S/PDIF (RCA) | 110 ? AES/EBU (XLR)
 • Wejścia cyfrowe 75 ? S/PDIF (RCA) | USB (24/96 kHz)
 • Stosunek S/N > 103 dB
 • Pasmo przenoszenia 20 Hz-20 kHz (+/- 0,3 dB)
 • Zniekształcenia THD (1 kHz) < 0,002 %
 • Pilot zdalnego sterowania Tak
 • Wyjścia analogowe RCA + XLR (wybierane)
 • Wymiary (WxDxH) 480 x 330 x 120 mm
 • Waga 14 kg
TESTY

Poprzedni produkt Produkt 21 z 60 w kategorii ODTWARZACZE CD Następny produkt



 


MASZ PYTANIA? DZWOŃ:    
+48 22 490 42 34    
+48 793 712 535    

 

STEREO

kolumny
gramofony
wzmacniacze
odtwarzacze CD
przetworniki DAC
okablowanie

 

KINO DOMOWE

amplitunery
blu-ray
geneatory basu
zestawy kolumn
okablowanie

instalacje AV

 

OFERTA

promocje
jak kupić na raty?
prawdziwe raty 0%
gwarancja
transport towaru
odbiór zamówienia

 

PUBLIKACJE

muzyka z... lampy
kino czy streo?
jak ustawić kolumny?
kolumna podstawą...
słuchawki - odkrywamy głębię...
czytaj więcej

 

KONTAKT

kim jesteśmy?
kontakt z nami
rejestracja
moje konto
polityka prywatności
regulamin sklepu

© BLUEAUDIO 2021 , znaki towarowe należą do ich właścicieli